O nás

Golf Snail Klub Úholičky

Vítáme Vás na našich stránkách a dovolte, abychom Vás ve stručnosti seznámili s historií a současností našeho klubu.
V zimě roku 2008 se v hlavě nynějšího prezidenta Golf Snail Klubu, vášnivého hráče golfu Petra Šediny, zrodil nápad založit trochu jiný golfový klub. Hlavní myšlenkou celého projektu je a do budoucna bude nestavět golf jako zábavu horních tříd společnosti (bohužel tato skutečnost je o golfu mezi lidmi rozšířena), ale umožnit každému, kdo si tento sport chce vyzkoušet nebo se mu chce v budoucnu věnovat, odpálit si pár míčků v domácím prostředí a za cenu, která rozhodně nenabourá rodinný rozpočet. Také by se nemělo zapomínat na další členy rodiny, které golf neoslovil, jsou ještě v kočárcích nebo mají čumáčky a ocásky. Zkrátka jde o to vytvořit takové prostředí, ve kterém se všichni budou cítit jako na vlastní zahradě a věnovat se sportu, který je velmi zábavný.

Poté, co se zrodil nápad, začal se projekt Snail Driving Range pomalu realizovat. Po dokončení prvních úprav terénu byla na světě cvičná louka. Ta byla vyzkoušena a její provoz zahájen dne 5. 7. 2009 členy prezidentovy rodiny a nejbližšími přáteli. Na samotném drivingu se začalo pracovat začátkem srpna. Pan prezident však stále svépomocí a s občasnou pomocí své rodiny a přátel pracoval na tom, aby byl provoz Snail Golf Klubu oficiálně zahájen nejpozději na jaře roku 2010. Slavnostní zahájení proběhlo 21. 3. 2010 a my Všem děkujeme za hojnou účast. Doufáme, že se Vám na našem drivingu líbí.

Naše práce tím ovšem neskončila. Vynasnažíme se, aby prostředí na Snail Driving Range bylo den ode dne příjemnější a aby možnosti Vašeho vyžití byly stále širší.

Uběhl rok a Snail Driving Range pokračoval v další sezoně. Byla otevřena nejdříve šesti- a v září 2011 devítijamková akademie.

Po celou dobu uzrávala myšlenka na založení právoplatného golfového klubu. Tato snaha vyvrcholila na valné hromadě ČGF 10. 3. 2012, kdy byl Golf Snail Klub přijat za právoplatného člena ČGF.

Hřiště se stále rozvíjelo a důkazem toho bylo i znormované malé hřiště o 6 jamkách, na kterém už je pro začínající golfisty možná  úprava handicapu.

Klub nežije pouze golfem, ale i společenskými aktivitami a v roce 2015 byl pořádán první ročník benefice Úsměv Anděla. Výtěžek této akce je použit na nákup drobných dárečků pro onkologicky nemocné děti.

Další vývoj klubu na sebe nenechal dlouho čekat a v roce 2017 bylo otevřeno devítijamkové znormované hřiště. Na něm je asi nejvýznamnější akcí každoroční sedmikolový turnaj SPG Tour, o kterém se můžete dočíst v samostatné rubrice.

Při této příležitosti je třeba poznamenat, že naše hřiště lze označit dnes módním přídomkem BIO. A oprávněně, nepoužíváme žádné chemické prostředky ani pro hnojení, ani pro údržbu trávníku. Takže u nás se můžete projít v opravdové přírodě, i když bílý květ nebo žampión patřičné velikosti vás mohou při hledání míčku pěkně potrápit 😉

Aby si v klubu našel to svoje opravdu každý, doplňuje jeho nabídku i galerie Golf Snail Gallery (vernisáže jsou součástí každého z turnajů SPG Tour), Lesní kavárna za klubovnou a Snail ZOO nad chipping greenem, v současnosti obývaná naším chovem včel a několika kozičkami.