Golf a galerie v Úholičkách

Asi každý obyvatel našeho města někdy jel od Úholiček domů a míjel přitom ceduli GOLF ⇒. Málokterý – možná vystrašen obřím tělesem vedle stojící skládky – se ale vydal po cestě, která vás zavede mezi pečlivě udržovaný areál hřiště, kde se už jedenáctým rokem hraje tento outdoorový sport č. 1. Už je to tak, že nejhezčí místa zůstávají často skrytá pohledům a krása vynikne v kontrastu. Plošinu na okraji vltavského kaňonu, na níž se hřiště Golfu Snail nachází, je totiž dobře viditelná leda z ptačí perspektivy.
Odsud ale naopak dohlédnete do daleka, na vesnice protějšího břehu a dále do Prahy. V areálu se kromě devíti golfových jamek a tréninkového prostoru nachází plno roztodivných věcí: hobití domeček, lesní kavárna, louka s menhiry, minizoo a také galerie.
Prezident klubu, pan Petr Šedina, vás slovy i činy ujistí, že golf není podle obecně rozšířené představy sportem pro horních pár tisíc, v Úholičkách si ho může zkusit zahrát opravdu každý. Stačí přijít kdykoliv od čtvrtka do neděle, klidně nevybaven a nepoučen. Když vás procházky s golfovým vozíkem časem pohltí, můžete se stát členy klubu.
Není tu ale jen golf – ostatně, nechme popis sportu povolanějším – během sezóny se tu u příležitosti turnaje každý měsíc koná vernisáž, doprovázená dalším kulturním programem. V malé galerii se pravidelně mění výstavy obrazů autorů z blízka i daleka.

V nejbližších měsících se tu vystřídají:
12.7. akademický malíř Unent Delger
9.8. muzikant a výtvarník Tomáš Zika
13.9. malířka terapeutka Františka Janečková
11.10. fotografka Michaela Firešová

Petr Šedina vás do galerie zve těmito slovy:
„Tady a teď“ – hledání bezprostřednosti, netýkající se včerejška ani zítřka. Bylo těžké hledat, bylo těžké budovat, bylo těžké nacházet. Bude těžké dělat vše dál, bude těžké neztratit to, co máme. Je však tady a teď, proto nepřemýšlej, připusť okamžik nezatíženosti a překroč hranici, vstup do galerie, vstup do světa fantazie. Intenzivní pohled neznamená slabost nebo zlomení, jak si mnozí představují, je to něco bezpodmínečně nádherného. Děkuji všem vystavovatelům, děkuji všem krásně krásným lidem.

Libčické křižovatky 6. 7. 2020, autor: Lucie Richterová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..