Kruh

Martin Gerold

Nedávno jsme s manželkou při našich letních cyklovýletech při návratu navečer domů projížděli nad Úholičkami kolem cedule s ukazatelem Golf, kterou známe, ale nikdy jsme tímto směrem neodbočili. Vždy nás myšlenka shlédnutí toho místa minula. I tentokrát jsme ji přejeli, ale manželka projevila zájem vrátit se, sjet cestou dolů a podívat se, jaký golfový resort je cedulí poután. Byli jsme překvapeni velmi příjemnou jízdou v naprostém tichu a klidu mezi stromy kolem prázdných a sluncem vysušených odpališť. Dojeli jsme k recepci – celý areál na nás působil velmi lidsky přirozeně, skromně a „nenavoněně“, tak jak to opakem znám z návštěv vyhlášených golfových resortů v rámci své dřívější kameramanské práce.
Po chvíli nás přivítal sám Petr Šedina a jeho okamžitá vstřícnost nás mile překvapila, stejně tak v naší další komunikaci jeho návazné vyprávění o vzniku klubu, o sobě, provedl nás svoji výstavou a zázemím klubu a popovídali jsme také v lesní kavárně. Blížil se večer a po poděkování Petrovi nám pak ukázal směrem „někam…“ ať jdeme a dojdeme ke kamenům, které vytvořil a na cestu mé paní vložil do ruky krásný malý krystal s tím, že budeme vědět, co s ním dělat…. Již jsem tušil, co nás čeká a jelikož mě kameny, skály, kamenné kruhy, menhiry, příběhy a tradice obřadů starých moudrých indiánů a dalších kultur vždy zajímaly a přitahovaly, věděl jsem, že krystal je dar kamenům, Zemi a tomuto místu – našemu propojení, který můžeme vložit pod jeden z kamenů.
Celé to místo vysoko nad vltavským otevřeným údolím, kam jsme došli, nese v sobě úžasné kouzlo, vyzařuje klid a vnitřní tichost. Jihozápadní a prvotním pocitem až obřadní vstup do kamenného kruhu pak věřím každému, kdo cítí, že si přeje a může vstoupit, nabídne a přinese jiný osobitý vjem a i to, jak se s kameny například pozdravit, prohlédnout si je sblízka a dotknout se, jak kruhem procházet… souznít. A poslední paprsek zapadajícího Slunce manželce ukázal a nabídl dráhu místa, pod který kámen může a má krystal vložit…
Děkujeme Vám Petře a věříme, že se budeme moci na toto místo vrátit.
Přejeme vše dobré Vám a golfovému klubu.

Martin a Míla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.