Kameny na golfu

Renáta Kolářová

Nedávno jsem na Golfu Snail Úholičky, kde jsem krátce členkou, spatřila toto úžasné místo. Poskládané velké, oblé kameny nad nádhernou vyhlídkou do vltavského údolí, na Stříbrník, Řivnáč, Levý Hradec a mé rodné Roztoky.
Tvůrcem obrazců z kamenů je Petr Šedina, který, kromě toho, že má funkci prezidenta golfového klubu ale i správce, dává tomuto místu ještě i jinou „nadhodnotu“. Pro hráče golfu je to „pohodové“ golfové hřiště, které, včetně zázemí, se snaží být v souladu s přírodou. Kdo toto vnímá, rád se sem vrací. Je tu spojení sportu, kultury (Golf Snail Gallery) a pravidelných setkání členů i nečlenů klubu. V neposlední řadě vzniká i malá „Lesní kavárnička“, zatím s nepravidleným provozem dle počasí a návštěvníků.
Petr Šedina nemusel více o místě povídat (již už o kamenech krásně napsal na www.snailnews.cz), má představa poskládaných kamenů byla podobná. Ale každý samozřejmě vidí i jiné, další významy.
Takže můj pohled (výklad) – ano, středové kameny jsou „Muž a Žena“, kteří, než vstoupí do kruhu, musí projít jižním vstupem. Pokud vstoupí na společnou cestu, pohybují se po kamenech okraje kruhu: např. po kamenech Důvěra, Porozumnění, Tolerance, Trpělivost, Harmonie ducha a těla, Zdraví a kondice, Rodina a vztahy, Upřímnost, ale také Odpuštění, Zklamání…
Kámen napravo od vstupu může třeba vyjadřovat i to, co v životě překonáváme, symbolicky jsem jej nazvala „Kámen a bolest“ (podle knihy Karla Schulze o Michelangelu Buonarroti).
Vybrala jsem si se svolením Petra Šediny kámen nalevo od vstupu a nazvala jej
Láska a přátelství.
A jsem poctěna, že mohu pod „svůj kámen“ vložit kousek křišťálu, který prý má další „magické“ vlastnosti.
Jelikož jsem již v „pomyslném středu kruhu“ v mém životě byla, zůstávám v současnosti na okraji kruhu. Možná, že je to i nějaké poslání.

Dovoluji si převzít jeden citát:
„Láska a přátelství jsou jako dvě tkaničky. Přesto, že se snaží držet od sebe, tak si neustále kříží cestu a v mnoha případech se nakonec spojí…“

foto: Ota Peukert (1), Jarina Šimůnková (2, 3 – barevné), Renáta Kolářová (4 – černobílé)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.